Просто и доступно отвечаем на эти и др. актуальные вопросы.
Смотрите комплексный видеообзор на нашем youtube.com канале о безопасности сейфовых конструкций от нашего предприятия, какие они бывают и не самых обычных решениях.
По поводу вопросов, связанных с обменом ссылками, обращаться на dveri@ukr.net
Двери для банков и квартир
Весь мир бронедверей » Основні види вибухів: бронедвері проти тротилу, гранати, РПГ-7, гідроудару тощо
Бронедвері проти тротилу, гранати, РПГ-7, гідроудару тощо!
Основні види вибухів.
Приблизно з 2011 року, наша компанія проводить самі різноманітні випробування бронедверей вибухами. Насправді, варіантів вибухів існує дуже багато; всі вони мають різний ефект та завдання. Ми провели саму найбільшу кількість випробувань дверей вибухами й ми провели такі типи вибухів:
вибух у повітрі, вплив вибуховою хвилею;
сконцентровані на поверхні дверей;
вибухи з кумулятивним ефектом, РПГ-7 та інші;
вибухи з гідроударом;
вибухи гранат, ОЗМ-72 тощо (вибухова хвиля та сколки);
вибухи з розміщєнням заряду в середині бронедвері.
Ми вивчили майже усі основні варіанти впливу на бронедвері вибухами та розробили ряд захисних дверей, які враховують такі дії. Ці знання нам допомагають робити надійні бронедвері до бомбосховищ, бронедвері для банків, герметичні вибухостійкі двері тощо. У цьому розділі ми розмістимо не закриту інформацію. Нагадуємо, що зі зрозумілих причин ми не можемо написати всю відому нам інформацію. Під час повномасштабної війни з РФ, ці знання нам дуже допомагають захищати українців.
1) Бронедвері та вибух у повітрі (надлишкова вибухова хвиля):
Метою цих випробувань було перевірити бронедвері на дію вибухової хвилі під час ядерного вибуху або вибуху під час бойових дій. В результаті цих випробувань двері витримали тиск приблизно до 3000 КПа. У цих випробуваннях ми поєднали випробування дверей вмонтованих ззовні й наші бронедвері витримали навіть вибух в середині приміщення, де надлишковий тиск міг становити близько 3000 КПа.
Відео з вибухом у повітрі перед дверима:
У випадку з таким типом вибуху, вибухова хвиля майже однаково діє на всю поверхність дверей, не точково, як з концентрованим накладним зарядом. Для розуміння, зазвичай, у більшість бомбосховищ чи цивільних захисних споруд, вимагаються двері здатні витримувати 100-900 КПа.
Ось кілька фото з таких випробувань вибухом:
2) Бронедвері та сконцентрований на поверхні вибух:
У такому випадку, вибухівку розміщують безпосередньо на поверхні дверей й вибухова дія працює дуже концентровано саме на тих точках, де знаходиться вибухівка. Основна візуальна відмінність таких вибухів полягає в тому, що в залежності від обраної кількості вибухової речовини (ВР), на дверях можуть з'явитись прориви, пробої від вибуху в місці знаходження вибухівки, а інші частини поруч можуть бути майже неушкоджені. Тобто, повна протилежність майже рівномірному тиску від повітряного вибуху, який відбувся не на поверхні дверей, а на певній відстані, наприклад 3 метри й більше.
Яскравим прикладом концентрованного вибуху на поверхні буде вибух 1 кг вибухівки на поверхні двері невисокого 3-го класу захисту за EN 1627. Ці випробування відбулись у 2011 році. Зверніть увагу, який великий отвір утворився після вибуху та які рвані краї у дверному полотні. Посилання на випробування бронедвері BODYGUARD вибухом 1 кг у 2011 році:
В цьому відео ви можете побачити наочно, які ушкодження наносить одним й тим же ж дверям одразу 3 різні типи вибуху: вибух на поверхні, вибух від РПГ-7, вибух з гідроударом.
3) Бронедвері та РПГ-7, кумулятивний вибух, МК-19:
Кумулятивний вибух концентрує основну силу вибуху на невеликій площі й за рахунок цього відбувається пробиття товстого шару броні, бетону тощо. Особливостями такого вибуху від кумулятивної гранати будуть мінімальні ушкодження по поверхні, але при цьому, зазвичай, буде невеликий, у кілька см пробій, але у цьому випадку, кумулятивні заряди здатні пробивати, зазвичай, від 50 до 500 мм броні. Тому, зазвичай, бронедвері, або металеві двері не можна знищити чи відкрити кумулятивним вибухом, проте майже 100% ви проб'єте й двері, й те, що за ними.
Відео, як РПГ-7 з кумулятивною гранатою працює по дверям, можна побачити у випробуванні, описаному вище.
Нагадуємо про особливості використання РПГ у замкнених просторах, приміщеннях тощо. Мабуть не найкращим рішенням буде зробити постріл з РПГ в середині бункеру по дверях. Зверніть увагу, що ми розглядаємо дію кумулятивної струї з безпечної відстані й на відкритому просторі.
Фото бронедвері після влучання РПГ-7 (ПГ-7в):
Ви можете порівняти розмір отвору від РПГ-7 з отвором від кумулятивної гранати МК-19:
Як бачимо, зазвичай, більшість дверей не зможуть захистити від пробою РПГ та кумулятиву, проте, такі постріли і не зможуть відкрити двери чи знищити їх.
4) Бронедвері та вибух гідроударом:
Злам дверей гідроударом - це доволі цікавий метод. Його ми майже не побачимо у звичайному житті чи під час бойових дій. Це доволі специфічний та ефективний метод силових спецпідрозділів. Суть такого вибуху полягає в тому, що невелику кількість вибухівки розташовують в середини ємності з водою, яка розміщується на поверхні дверей. Через особливості води, яка не утискається так, як повітря, достатньо невеликої кількості вибухівки для того щоб передати максимальну кількість енергії від вибуху до дверей та деформувати їх так, щоб вони відкрились або розвалились. При цьому, побічна дія для оточуючих - мінімальна, вода у повітрі швидко перетворюється у бризки й одночасно гасить полум'я від вибуху. Такі гідрозаряди зручно використовувати при штурмі жилих приміщень, щоб мінімізувати шкоду для оточуючих тощо.
Ми провели багато таких випробувань й в залежності від кількості ВР та типу дверей, двері можуть бути як частково деформовані, прогнуті в середину, так і розламані на складові частини такі, як лист, ребро жорсткості, коробка тощо. Вибух руйнує зварні з'єднання й конструкція якби розсипається.
Відео з підривом дверей вибухом на поверхні. РПГ-7 й гідроудар:
Після 2 хвилини та 30 секунд можна побачити дію потужного гідроудару, який просто розірвав двері на складові деталі. У таких випадках, коли ВР береться більше ніж треба, буває, що полотно дверей відлітає на 20-30 м.
5) Бронедвері та вибух гранати:
Ми провели багато різноманітних випробувань бронедверей, бронещитів та іншого з вибухами гранат та сколкових мін. Як показали випробування, вибух гранати не дає великих деформацій через невелику кількість вибухової речовини. При цьому, в залежності від типу гранати або сколкової міни: РГД-5, Ф-1, МОН-50, ОЗМ-72 дія сколків може пробити більшість популярних дверей. Наприклад, як показали випробування бронещита 6 класу, дії сколків від міни ОЗМ-72 по пробивній здатності, близькі до куль 4 класу за ДСТУ (7Н10, ЛПС тощо). Побачити дію гранати на популярні двері, можна за посиланням на випробування захисних дверей BODYGUARD та ДБХ РПГ-7 і вибухом 1 кг у 2015 році.
Фото бронедверей 3-4 класу за EN-1627 після вибуху гранати РГД-5:
Фото бронещита 6 класу кулестійкості після вибуху ОЗМ-72:
Відео з вибухом РГД-5 та ОЗМ-72:
Після 4 хвилини вибух гранати та міни біля бронещита.
6) Бронедвері та вибух в середині двері:
Доволі ефективним є вибух ВР в середині об'єкту, а не на його поверхні. У такому випадку ушкодження можуть бути у кілька разів більше, ніж у випадку з розміщенням заряду на поверхні. Цікавим прикладом вибуху в середині стали перші в Україні сертифікаційні випробування банківських бронедверей вибухом та зламом, згідно стандарту "Банківські сейфи, двері за стандартом EN 1143-2014".