Бронеплити з бронесталі.
Про бронеплити, просто й доступно для кожного.


Випробування бронесталі
[youtube]T6LydEDKfNE[/youtube]

Ця стаття- це частина великої статті "Як обрати надійний бронежилет" та наша фахова спроба допомогти порадами бійцям.
Найпопулярніший зараз варіант бронезахисту в Україні. Бронесталь має ідеальне співвідношення по ціна, вага, захист, масовість виготовлення, довговічність. Бронесталь, приблизно у 3 рази ефективніше захищає, у порівнянні зі звичайною сталлю СТ-3, наприклад 6 мм броні заміняє 15-20 мм сталі СТ-3, тощо.
З бронесталі можна робити бронеплити самих різних розмірів, але бажано не меньш ніж 10 на 10 см, бо такі плити можуть наносити дуже великі заперешкодні травми.

На наш погляд, самим оптимальним варіантом є бронеплити 4 класу захисту за ДСТУ. Зазвичай, якісна, сертифікована бронеплита 4 класу за ДСТУ важить близько 3.1-3.5 кг, коштує близько 80 дол. й їх можна доволі швидко виготовляти у великий кількості. Як сертифіковані виробники бронежилетів, щитів, шоломів, бронедверей, тощо, маючи більш ніж 15 річний досвід, пояснюємо вам, що на даний час, самі кращі показники для бронеплити 30*25 см це: товщина 5.5 мм, твердість 600, вага 3.1 кг. Більш тонку, або легку бронеплиту на 4 клас за ДСТУ, зробити неможливо! Тобто це ідеал, який не завжди вдається отримати. Більш легкі плити, однозначно можуть мати велику ймовірність пробою, розколу, тощо. Справа в тому, що для бронесталі, броня 3 та 4 класу майже не відрізняється по вазі й вартості, тому зазвичай усі роблять броню 4 класу за ДСТУ. 1 та 2 класи- це захист від пістолетів й наприклад, плита буде у 2-2, 5 рази тонша, проте по вартості майже така сама й це захист лише від пістолетів, а автомати бьють по 2 такі плити на виліт. 5 клас-це зазвичай в 1.5 рази більше броні, ніж на 4 клас, це вже суттево помітно по вазі й робить такі бронеплити доволі важкими й не популярними, тим пачє, що рідко, коли в людину прилітає бронебійна куля 5 чи 6 класу. Для отримання 6 класу, необхідно брати 2 плити 4 класу, відповідно вага вже буде становити 6-7 кг, що є неприпустимим.
Бронесталі, зазвичай бувають від 450 -до 650 твердості за Бренелем (НВ). Чим броня твердіша, тим вона більш крихка й за властивостями прямує до хрупкості керамічної плитки, тобто при ударі колется.

При цьому, збільшення твердості, на 20% дозволяє на стільки ж зменьшити товшину, а відповідно й вагу броні. Наприклад, для 4 класу необхідно або 7 мм броні 500, або 5.5 мм 600 твердості. У перші дні вторгнення рашистів до України, після 24.02.22, багато волонтерів робили бронеплити з ресор. Це начє дуже важливо, але такі плити були у 1.5-2 рази товщі та важчі, ніж якісна бронесталь, тому на перші кілька днів, то було гарне рішення, але за можливості їх треба замінювати на якісні, сертифіковані та більш легкі бронеплити, тим паче, у місцях зварки сталь має інші властивості й відповідно, часто навколо зварного шву броня має гірші властивості. Тому, при сертифікації бронеавто, тощо, завжди стріляють й по зварювальним швам, як по слабкому місцю.

Бронеплити обовьязково повинні мати сертифікат відповідності ДСТУ. та проходити сертифікаційні випробування, наприклад як тут:
http://dveri.com.ua/articles/test_8782_2018

Приклади сертифікатів на бронежилети.

Нажаль в України, близько 50% бронежилетів та бронеплит не мають сертифікатів підтверджуючих їх властивості та відповідальність виробника! Тож до них є питання, адже зазвичай, коли компанія працює офіційно та виготовляє якісний продукт, то вона має на нього сертифікати, підтверджуючі високу якість.
Так, згідно ДСТУ повинно виглядати маркування на бронеплиті. Зверніть увагу, як багато інформації повинно бути на бронеплиті.

ДСТУ вимагає, щоб була вся необхідна інформація про виробника, вагу бронеплити, умови зберігання, тощо.
Більше про ДСТУ ми написали тутДСТУ на бронежилети
Випробування броні, наполегливо радимо подивитись у розділі розділ випробувань бронематеріалів, тощо
Тут ви можете отримати величезний обьєм корисної та достовірної інформації.
Зазвичай, в Україні, майже вся броня, прибл. 95%-це імпортна бронесталь відомих світових концернів за Швеції, Фінляндії, Франції, тощо. В Україні виробництво бронесталі практично вмерло й якість вітчизняної броні гірша за імпортну, а собівартість більша. Нажаль, такі наші реалії. Дійсно важно зробити броню краще, ніж шведська з твердістью 600 НВ, тощо. Дійсно є випадки виготовлення в Україні бронесталі, але це вийнятки й зазвичай, партії постіно відрізняються, якісні показники не стабільні й з такою бронею, при виготовленні бронежилетів, можна більше наробити лиха. Ми обрали найкращого виробника, який виготовляє броню для усього світу й його якість у.ч.т. є запорукою якості наших бронеплит.
Саме для виготовлення бронежилета треба брати саму найякіснішу броню, адже вага бронезахисту на людині має дуже важливу роль. Наприклад, для авто, підвищення ваги на 300 кг не так відчутно, як для людини у 3 кг. Тому менш тверду броню, можна використовувати в інших сферах, де вага не така критична, наприклад, при виготовленні бронедверей, бронещита для кулемета на станині, тощо. Доречі, для авіації теж треба лише найкращє та найлеше, тому, свого часу, ми підсилювали бронею навіть українські гелікоптери, використовуючи броню з твердістю 600-650.
Бронесталь має великі рикошети, тому на всі бронеплити треба робити спеціальний протисколковий антирикошет. Саме проти сколковий, адже, кулю, яка прилетить під гострим кутом, такий рикошет не втримає, але він втримає десятки дрібних сколків, які утворюються при влучанні кулі у бронеплиту, це так звана, рубашка з міді, та інші фрагменти кулі.


Заперешкодна травма теж дуже важлива й при влучанні кулі у броню, енергія кулі передається броні, а через неї в йде в тіло. У такому разі, при влучанні кулі у броню, в балістичній глині за плитою, буде дирка розміром з м'яч для великого тенісу. Це катастрофічний показник, який може призвести до смерті людині, навіть без пробою броні, але цю проблему можна вирішити пінкою, приблизно у 1.5 см, розташованою за плитою, або якщо у бронежилеті за плитою розташована кевларова майка, або М'який балістичний пакет, тощо. Наприклад, в наших сертифікованих сертифыкованих армійських Бронежилети "Патріот" ми вшили захисні демпфери одразу в жилет та додатково розташували демпфер на самій плиті, тому наші, сертифіковані бронеплити, йдуть з приклеїним демпфером та антирекашетом й їх можна використовувати як самостійний захисний елемент, навіть без спеціального бронежилета. Треба розуміти, що в різних виробників різна комплектація та якість бронеплит.


Бронесталь не горить, але полумья псує її захисні властивості й "відпускає броню й вона стає, буквально, звичайною залізякою.
Бронесталь здатна витримати десятки влучань кулями, від яких вона повинна захищати, навіть часто витримує влучання куля в кулю! Але бронебійні кулі, при влучанні куля в кулю, пробивають броню, через те, що попередні постріли вибили частину броні. Це можна побачити на відео випробувань. Тому багато бійців обирають саме бронесталь, навіть маючи керамічні бронеплити, адже останні- це не дешевий та одноразовий захист.


[youtube]d5R4f09O8TM[/youtube]

Що кращє, бронесталь чи металокераміка(бронекераміка)? В різних ситуаціях кожен боєць сам приймає для себе такє рішення. Зазвичай, всі офіційні тендери на закупівлю бронежилетів в Україні проводились саме на закупівлю бронежилетів з бронесталевими плитами. Адже це живучість, ціна, масовість. У арміях Великобританї та США, зазвичай бронеплити з металокераміки. Бронеплити виготовлені нашою компанією врятували багато життів українських бійців, що підтверджує, що вони працюють й мають право на існування поруч з металокерамікою та МБП.Багато цікавого ви можете дізнатись з розділів:

Мьякі балістичні пакети( кевлар, арамід, НВМПЕТ)
Металокераміка, бронеплити з кераміки
В этом разделе вы узнали больше про бронеплиты из стали.

пост пишеться.

.